Skip to content

4 Arianna CtEast Hanover, NJ 07936

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Sep 27, 2018

Property Information

Block5
Lot7.06

Dwellings---
ZoningR20
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,000
32%
Improvement Value:$400,000
68%
Total Assessment$585,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,175+4.0%
2024$14,596+55.5%
2023$9,386+17.2%
2022$8,007+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 23429, Page 1715