Skip to content

13 Rohn StEast Hanover, NJ 07936

Built 1991

Last Sale Date
Nov 25, 1981

Property Information

Block91
Lot33
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description---
Dwellings1
ZoningR-10
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,000
33%
Improvement Value:$314,100
67%
Total Assessment$468,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,143+4.0%
2024$11,679+2.3%
2023$11,412+2.0%
2022$11,188+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$0