Skip to content

22 Gracie RdEast Hanover, NJ 07936

Built 1995

Last Sale Price
$129,927
Last Sale Date
Jun 19, 2024

Property Information

Block96
Lot47
QualifierC0314
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage750
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
60%
Improvement Value:$25,100
40%
Total Assessment$63,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,637+4.0%
2024$1,574+22.2%
2023$1,288+2.4%
2022$1,258+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$129,927
Sq Ft750DeedBook 24814, Page 656Recorded9/30/2024

Property Built

Built

Year Built: 1995