Skip to content

26 Donna DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1995

Last Sale Date
Jun 8, 2001

Property Information

Block96
Lot47
QualifierC0502
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF CC 2FL EU
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
47%
Improvement Value:$106,800
53%
Total Assessment$201,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,235+4.0%
2024$5,035+2.3%
2023$4,920+2.0%
2022$4,823+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5435, Page 230

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$124,900
DeedBook 4020, Page 175