Skip to content

21 Donna DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1995

Last Sale Price
$109,569
Last Sale Date
May 28, 2003

Property Information

Block96
Lot47
QualifierC0613
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF CC 2FL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
51%
Improvement Value:$36,700
49%
Total Assessment$74,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,938+4.0%
2024$1,864+2.3%
2023$1,821+2.0%
2022$1,785+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$109,569
DeedBook 5863, Page 79

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$77,985
DeedBook 4028, Page 107