Skip to content

60 Littel RdEast Hanover, NJ 07936

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 2014

Property Information

Block96
Lot90
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 CB
Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage8.94

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,564,000
49%
Improvement Value:$3,686,000
51%
Total Assessment$7,250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$214,476+3.9%
2024$206,445+2.3%
2023$201,822+2.0%
2022$197,928+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$5,038,000
DeedBook 4046, Page 44

Property Sale

Sale
$350,000