Skip to content

79 Tiffany DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1977

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Aug 5, 1994

Property Information

Block99.01
Lot15
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF L 2AG
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$203,200
48%
Improvement Value:$223,100
52%
Total Assessment$426,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,058+4.0%
2024$10,636+2.3%
2023$10,393+2.0%
2022$10,189+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 4033, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1977