Skip to content

25 Country Club LnEast Hanover, NJ 07936

Built 1978

Last Sale Date
Dec 30, 2019

Property Information

Block99.05
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description2SF L 2AG
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,870
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$204,000
44%
Improvement Value:$256,400
56%
Total Assessment$460,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,693+4.1%
2024$11,237+2.4%
2023$10,975+2.1%
2022$10,754+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978