Skip to content

36 Tiffany DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1964

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Sep 10, 1998

Property Information

Block99
Lot23.08
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage3,763
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,600
39%
Improvement Value:$312,900
61%
Total Assessment$511,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,268+4.0%
2024$12,762+2.3%
2023$12,470+2.0%
2022$12,225+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 4850, Page 111

Property Built

Built

Year Built: 1964