Skip to content

135 Route 10East Hanover, NJ 07936

Built 1993
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 4, 2025

Property Information

Block99
Lot9.02

Sq Footage---
Acreage17.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$5,655,000
47%
Improvement Value:$6,638,100
55%
Total Assessment$12,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$311,280-41.2%
2024$529,407+2.3%
2023$517,312+2.0%
2022$507,127+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$8,000,000
DeedBook 24680, Page 1644Recorded11/14/2023

Property Sale

Sale
$14,100,000
DeedBook 20885, Page 1

Property Sale

Sale
$22,800,000
DeedBook 4132, Page 57

Property Built

Built

Year Built: 1993