Skip to content

39 Windsor DrPine Brook, NJ 07058

Built 1968

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block157.1
Lot6
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityMontville Twp
Tax Map Page52.1

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR20A
Sq Footage3,384
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$248,000
42%
Improvement Value:$342,100
58%
Total Assessment$590,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,703+2.2%
2024$15,372+3.2%
2023$14,900+2.1%
2022$14,587+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968