Skip to content

43 Lenox RdRockaway, NJ 07866

Built 1992

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11110
Lot14
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,791
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,200
32%
Improvement Value:$516,100
68%
Total Assessment$761,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,015+3.1%
2024$17,465+3.8%
2023$16,818+1.9%
2022$16,498+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1992