Skip to content

126 Mckinley PlRockaway, NJ 07866

Built 1990

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11117
Lot44.24
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,936
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,300
36%
Improvement Value:$419,100
64%
Total Assessment$651,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,520+6.3%
2024$14,603+4.6%
2023$13,960+1.9%
2022$13,694-2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1990