Skip to content

134 Mckinley PlRockaway, NJ 07866

Built 1992

Last Sale Price
$999,999
Last Sale Date
Sep 23, 2024

Property Information

Block11117
Lot44.28
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage4,090
Acreage1.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$247,700
25%
Improvement Value:$727,900
75%
Total Assessment$975,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,184+7.3%
2024$21,598+3.4%
2023$20,893+2.0%
2022$20,484-2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$999,999
Sq Ft4,090DeedBook 24827, Page 1694Recorded10/24/2024

Property Sale

Sale
$422,500
DeedBook 4443, Page 337

Property Built

Built

Year Built: 1992