Skip to content

18 Caruso RdRockaway, NJ 07866

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 1997

Property Information

Block11209
Lot25
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class16
Description1.5SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,438
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$166,600
53%
Improvement Value:$149,400
47%
Total Assessment$316,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,413+4.1%
2024$7,119+3.2%
2023$6,896+2.1%
2022$6,756+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951