Skip to content

1118 Hamilton DrRockaway, NJ 07866

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 19, 2023

Property Information

Block11302.01
Lot1.18
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page113

Building Details

Building Class37
DescriptionWINDSOR H
Dwellings1
ZoningOREH
Sq Footage1,845
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,000
33%
Improvement Value:$295,000
67%
Total Assessment$440,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,479+4.0%
2024$10,079+9.5%
2023$9,204+3.8%
2022$8,870+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$297,400
DeedBook 5931, Page 77

Property Built

Built

Year Built: 2002