Skip to content

4 Hunting Meadow CtRockaway, NJ 07866

Built 1988

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20401
Lot10.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,650
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,300
37%
Improvement Value:$422,500
63%
Total Assessment$674,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,033+4.3%
2024$15,377+1.8%
2023$15,104+1.9%
2022$14,827+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1988