Skip to content

9 Hunting Meadow CtRockaway, NJ 07866

Built 1988

Last Sale Price
$338,000
Last Sale Date
Oct 24, 1997

Property Information

Block20401
Lot10.04
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage3,414
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,500
34%
Improvement Value:$512,500
66%
Total Assessment$779,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,533+4.2%
2024$17,793+2.5%
2023$17,352+1.9%
2022$17,032+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$338,000
DeedBook 4665, Page 46

Property Built

Built

Year Built: 1988