Skip to content

94 W Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Built 1955

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Aug 22, 2003

Property Information

Block20701
Lot36
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page207

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,440
Acreage0.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$159,000
53%
Improvement Value:$143,700
47%
Total Assessment$302,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,859+0.5%
2024$6,828-3.3%
2023$7,064+0.9%
2022$6,997+0.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$235,000
DeedBook 5922, Page 175

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 5529, Page 48

Property Built

Built

Year Built: 1955