Skip to content

95 W Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Built 2003

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 2025

Property Information

Block20702
Lot16.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page207

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$270,500
38%
Improvement Value:$441,800
62%
Total Assessment$712,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,720+3.2%
2024$16,206+3.2%
2023$15,703+2.1%
2022$15,375+1.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$640,000
DeedBook 20811, Page 1389

Property Sale

Sale
$559,000
DeedBook 6051, Page 132

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 5894, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 2003