Skip to content

149 W Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Vacant Land

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Nov 11, 2010

Property Information

Block20702
Lot38
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page207

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage1.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$271,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$271,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,369+4.1%
2024$6,117+6.0%
2023$5,772+0.9%
2022$5,722+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 21679, Page 189