Skip to content

N Lake Shore Dr(Block 20901 Lot 55)Rockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20901
Lot55
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage364
Acreage7.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$575,500
82%
Improvement Value:$126,500
18%
Total Assessment$702,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,453-1.3%
2024$17,675-4.9%
2023$18,586+0.1%
2022$18,572+0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0