Skip to content

24 N Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Built 1940

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20901
Lot62
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,440
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$345,600
58%
Improvement Value:$245,700
42%
Total Assessment$591,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,633+3.1%
2024$13,217+4.9%
2023$12,595+2.1%
2022$12,338+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1940