Skip to content

8 N Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jun 29, 1999

Property Information

Block20901
Lot70
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,000
58%
Improvement Value:$12,200
42%
Total Assessment$29,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$672+3.3%
2024$651+5.2%
2023$619+2.2%
2022$605+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 5032, Page 97