Skip to content

303 Beach StRockaway, NJ 07866

Built 1956

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21002
Lot43
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page210

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage714
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,500
75%
Improvement Value:$75,200
25%
Total Assessment$300,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,818+5.3%
2024$6,473+12.4%
2023$5,758-0.6%
2022$5,796+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956