Skip to content

74 Pawnee AveRockaway, NJ 07866

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 23, 2008

Property Information

Block21501
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningB-1
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$321-2.1%
2024$328-7.5%
2023$355-0.1%
2022$355+6.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$4,000
DeedBook 4669, Page 11