Skip to content

109 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1993

Last Sale Price
$156,000
Last Sale Date
Sep 7, 1993

Property Information

Block21504
Lot22
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,232
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,900
52%
Improvement Value:$202,100
48%
Total Assessment$421,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,748+4.5%
2024$9,326+8.4%
2023$8,605+0.3%
2022$8,577+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$156,000
DeedBook 3848, Page 104

Property Built

Built

Year Built: 1993