Skip to content

119 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1972

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Nov 25, 1996

Property Information

Block21504
Lot28
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,873
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$216,200
39%
Improvement Value:$338,100
61%
Total Assessment$554,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,982+4.2%
2024$12,454+6.5%
2023$11,690+0.8%
2022$11,594+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 4483, Page 358

Property Built

Built

Year Built: 1972