Skip to content

123 White Meadow Rd(Block 21504 Lot 30)Rockaway, NJ 07866

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 6, 2020

Property Information

Block21504
Lot30
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage3,472
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$228,800
39%
Improvement Value:$364,200
61%
Total Assessment$593,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,905+4.2%
2024$13,351+6.1%
2023$12,587+0.9%
2022$12,475+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960