Skip to content

37 Reservoir RdRockaway, NJ 07866

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 1997

Property Information

Block21801
Lot48
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,789
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$216,200
53%
Improvement Value:$194,900
47%
Total Assessment$411,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,515+2.3%
2024$9,299+8.4%
2023$8,576+0.3%
2022$8,549+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966