Skip to content

Meriden Rd(Unit X)Rockaway, NJ 07866

Church/Charitable

Last Sale Price
$10,250,000
Last Sale Date
Aug 22, 2005

Property Information

Block22203
Lot2
QualifierX
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page222

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningOBRL
Sq Footage---
Acreage20

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,500,000
12%
Improvement Value:$18,706,300
88%
Total Assessment$21,206,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$94,572
Property History

Property Sale

Sale
$10,250,000
DeedBook 6413, Page 265