Skip to content

1027 Parkview LnRockaway, NJ 07866

Built 2018

Last Sale Price
$68,667
Last Sale Date
Nov 30, 2018

Property Information

Block22401.10
Lot11
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings---
ZoningPED
Sq Footage739
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
56%
Improvement Value:$30,800
44%
Total Assessment$70,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,661+3.3%
2024$1,609-1.3%
2023$1,629-0.1%
2022$1,631-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$68,667

From:

To:

Sq Ft739DeedBook 23467, Page 1824Recorded12/20/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018