Skip to content

41 Green Pond RdRockaway, NJ 07866

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 18, 2023

Property Information

Block22401
Lot1.02
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page224

Building Details

Building Class---
Description1SFR
Dwellings1
ZoningPED
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$630,600
48%
Improvement Value:$692,100
52%
Total Assessment$1,322,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,878+9.5%
2024$30,032+0.7%
2023$29,825-1.7%
2022$30,353-0.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,400,000
DeedBook 5303, Page 336