Skip to content

Green Pond Rd(Block 30101 Lot 11.19)Rockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block30101
Lot11.19
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page301

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-88
Sq Footage---
Acreage14.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$705+5.0%
2024$672-1.8%
2023$684+0.7%
2022$679+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0