Skip to content

46 Meggins RdRockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Nov 12, 2002

Property Information

Block30502
Lot105.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page305

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$90,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2004$905-13.5%
2003$1,046+4.7%
2002$999+6.5%
2001$938+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5757, Page 89