Skip to content

Old Beach Glen Rd(Block 30701 Lot 82)Rockaway, NJ 07866

Public Property

Last Sale Price
$1,711,000
Last Sale Date
Mar 16, 2007

Property Information

Block30701
Lot82
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page307

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-88
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
1997$146+3.0%
1996$142+4.7%
1995$135+5.2%
1994$129+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$1,711,000
DeedBook 20784, Page 1693

Property Sale

Sale
$235,578
DeedBook 6557, Page 39

Property Sale

Sale
$7,400
DeedBook 4293, Page 334