Skip to content

4 Vista DrBoonton, NJ 07005

Built 1988

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block30801
Lot48.31
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page308

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage2,338
Acreage1.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$291,400
45%
Improvement Value:$361,400
55%
Total Assessment$652,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,384+4.2%
2024$14,763+3.4%
2023$14,275+1.8%
2022$14,029+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1988