Skip to content

5 Woodsend TrlRockaway, NJ 07866

Built 1995

Last Sale Price
$332,250
Last Sale Date
Mar 14, 1996

Property Information

Block31001
Lot39.11
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class17
Description2SFG2
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage2,672
Acreage3.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,200
33%
Improvement Value:$451,400
67%
Total Assessment$671,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,892+1.5%
2024$15,663-1.7%
2023$15,935+1.4%
2022$15,716-2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$332,250
DeedBook 4366, Page 339

Property Built

Built

Year Built: 1995