Skip to content

9 Carleys WayRockaway, NJ 07866

Built 2003

Last Sale Date
Apr 8, 2004

Property Information

Block31101
Lot55.05
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page311

Building Details

Building Class17
Description2SF G3
Dwellings1
ZoningR-5A
Sq Footage4,657
Acreage3.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$226,300
20%
Improvement Value:$904,500
80%
Total Assessment$1,130,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,409+3.9%
2024$25,427+2.0%
2023$24,923+2.1%
2022$24,418-2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$849,900
DeedBook 6051, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 2003