Skip to content

12 Elizabeth LnRockaway, NJ 07866

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 18, 2012

Property Information

Block40803
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page408

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage1,644
Acreage0.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$207,700
51%
Improvement Value:$202,700
49%
Total Assessment$410,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,748+3.6%
2024$9,407+7.4%
2023$8,758+1.9%
2022$8,591+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 5466, Page 58

Property Built

Built

Year Built: 1954