Skip to content

24 Jackie DrLong Valley, NJ 07853

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2021

Property Information

Block11.03
Lot12
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description1SF-O-2AG
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage2,587
Acreage1.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$203,100
42%
Improvement Value:$278,800
58%
Total Assessment$481,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,980+2.3%
2024$13,667+15.6%
2023$11,819+1.7%
2022$11,625+1.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$367,500
DeedBook 21561, Page 238

Property Sale

Sale
$465,000
DeedBook 6031, Page 54

Property Sale

Sale
$288,000
DeedBook 4098, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1984