Skip to content

Flocktown Rd(Block 13 Lot 60.01)Long Valley, NJ 07853

Last Sale Date
Aug 2, 2011

Property Information

Block13
Lot60.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR1R2
Sq Footage---
Acreage1.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,234+2.3%
2024$2,184+5.7%
2023$2,066+1.7%
2022$2,032+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0