Skip to content

Newburgh Rd(Block 19 Lot 8.01)Hackettstown, NJ 07840

Last Sale Date
Nov 30, 2018

Property Information

Block19
Lot8.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningOR/I
Sq Footage---
Acreage0.95

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$95,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,756+2.3%
2024$2,694+5.7%
2023$2,549+1.7%
2022$2,507+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0