Search
Foreclosures
Tools
Property History
Esna Dr(Unit QFARM)Hackettstown, NJ 07840
Farm (Qualified)
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$745,000
Last Sale Date
May 28, 2025
Property Information
Block30
Lot71.04
QualifierQFARM
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page18
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-5
Sq Footage2,540
Acreage19.74
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$2,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $61 | +2.4% |
| 2024 | $60 | +5.7% |
| 2023 | $56 | +1.7% |
| 2022 | $55 | +1.0% |