Skip to content

46 Wehrli Rd FlLong Valley, NJ 07853

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 16, 2024

Property Information

Block31
Lot13.14
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-2AG POOL
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage3,127
Acreage2.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,100
38%
Improvement Value:$290,400
62%
Total Assessment$470,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,399+2.3%
2024$13,093+5.8%
2023$12,374+1.7%
2022$12,167+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978