Skip to content

265 W Mill RdLong Valley, NJ 07853

Built 1989
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 2021

Property Information

Block34
Lot38.01
QualifierX
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class---
Description1SF-O
Dwellings---
ZoningR-5
Sq Footage2,630
Acreage10

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
4%
Improvement Value:$4,891,400
96%
Total Assessment$5,091,400

Built

Year Built: 1989