Skip to content

Parker Rd(Unit QFARM)Long Valley, NJ 07853

Last Sale Date
Jul 31, 2019

Property Information

Block37
Lot26
QualifierQFARM
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage90.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$67,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,949+2.3%
2024$1,906+5.7%
2023$1,803+1.7%
2022$1,773+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0