Skip to content

77 Old Turnpike RdPort Murray, NJ 07865

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 13, 2023

Property Information

Block43
Lot66.01
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2AG-2UG
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage2,574
Acreage2.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,900
32%
Improvement Value:$325,300
68%
Total Assessment$476,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,815+2.3%
2024$13,505+5.7%
2023$12,776+1.7%
2022$12,567+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$580,000
DeedBook 20957, Page 1279

Property Built

Built

Year Built: 1980