Skip to content

Pickle Rd(Unit QFARM)Califon, NJ 07830

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 2014

Property Information

Block60
Lot21.04
QualifierQFARM
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage16.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$479+2.4%
2024$468+5.7%
2023$443+1.7%
2022$435+1.0%
Property History

No events match the selected filters.