Skip to content

4 Lee CtBarnegat, NJ 08005

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2018

Property Information

Block114.02
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class16
Description1SF/1AG
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,706
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,000
44%
Improvement Value:$106,900
56%
Total Assessment$190,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,683+2.3%
2024$5,557+3.8%
2023$5,353+0.5%
2022$5,328+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 3987, Page 325

Property Built

Built

Year Built: 1977